Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Kia Rio 3
» Kia Rio 3 » Media » Nowa odsłona Rio

Nowa odsłona Rio
Autor Wiadomość
 zalmen3 

Informacje
Wyposażenie:: L + tempomat
Silnik:: 1.2
Przebieg:: 74000
Kolor:: złocisty brąz
Tapicerka:: czarna
Typ nadwozia: 5d
 #61  Wysłany: 2017-02-10, 20:57   

Na przykład ja tyle jeżdżę :D
Na szczęście samochodem nie kierują kunie mechaniczne, tylko kierowca, a jak ten ma oleju w głowie pod dostatkiem to i "tysiunc kunia" ujarzmi.
138hp w Rio to przecież żadna rakieta, zwłaszcza, że 1100+ kg to znowuż nie aż takie piórko.
Jak napisał krzybiel w stanach to podstawowa jednostka napędowa dla Rio, wiec nie dajmy się zwariować.
--------------------

etunerrr 

Informacje
Wyposażenie:: L Business Line
Silnik:: 1,2 DOHC CVVT, 1248 cm3, 84 KM, 121 Nm
Przebieg:: 15329
Kolor:: Biały
 #62  Wysłany: 2017-02-10, 21:48   

Wszystko jest dla ludzi :arrow: którzy myślą.
http://www.usatoday.com/s...op-10/22536459/

Stawe 

Informacje
Wyposażenie:: M+klima+czujniki cofania
Kolor:: wendy brown
Tapicerka:: podobno czarna
Typ nadwozia: hatchback 5d
 #63  Wysłany: 2017-02-11, 11:16   

Dyskusja o silnikach i osiągach? A ja ciekaw jestem czy realistyczny jest cytat z opisu auta:
"Niżej poprowadzona linia okien w połączeniu z pionową tylną szybą i przeniesieniem lusterek bocznych z drzwi w róg bocznego okna sprawiły, że kierowca ma teraz lepszą widoczność niż w poprzedniku."
Dla mnie główną wadą Kii Rio jest słaba widoczność, zwłaszcza do tyłu. Jeżeli chodzi o przód to muszę stawać dwa metry przed sygnalizatorem, żeby zobaczyć zmianę świateł. Miałem nadzieję, że będą to poprawiać. To jak jest?

pavulon 

Informacje
Wyposażenie:: M
Silnik:: 1.2 LPG
Przebieg:: 35000
Typ nadwozia: Sedan
 #64  Wysłany: 2017-02-12, 18:13   

krzybiel napisał/a:
pavulon napisał/a:

Tak. Na pewno więcej trupów mielibyśmy.

Czyli rozumiem, że dla Ciebie posiadacze kia rio są "niedzielnymi" kierowcami i lepiej im mocnego sprzętu do rąk nie dawać!?
Dla Twoich "bzdur" tylko dodam, że są tu użytkownicy (przynajmniej dwoje), co 144,8 kN z dopaleniem mieli w rękach i jakoś są cali i zdrowi :)

Zbyt pochopne wnioski kolega wyciąga

krzybiel 

Informacje
Wyposażenie:: L
Silnik:: 1.4 DOHC CVVT
Kolor:: Czarny
Pakiety:: Business Line
Tapicerka:: Ciemna
Typ nadwozia: Hatchback 5D
Inne auto / jakie?: Kia Rio 1.4 M Biała ; Audi A6 C7 3.0TFSi
 #65  Wysłany: 2017-02-13, 14:30   

Stawe napisał/a:
Jeżeli chodzi o przód to muszę stawać dwa metry przed sygnalizatorem, żeby zobaczyć zmianę świateł.

Mam fotel na maxa w dół i taki sam problem :(
--------------------

Jacob 

Informacje
Wyposażenie:: L, 2016
Silnik:: 1,2 + LPG
Przebieg:: 40000
Kolor:: Wendy Brown
 #66  Wysłany: 2017-02-13, 19:50   

Ciekawi mnie ten Lift w kwestiach cen aut używanych. Za 2,5 roku będę chciał sprzedać swój egzemplarz i boje sie, ze 20tys nie dostanę ("bogata" wersja, 1.2 z fabrycznym z przebiegiem +- 200tys km)
--------------------
Rio z największym przebiegiem w najkrótszym czasie: http://rio3.cba.pl/viewtopic.php?t=1121

krzybiel 

Informacje
 #67  Wysłany: 2017-02-14, 11:15   

Jacob napisał/a:
Ciekawi mnie ten Lift w kwestiach cen aut używanych. Za 2,5 roku będę chciał sprzedać swój egzemplarz i boje sie, ze 20tys nie dostanę ("bogata" wersja, 1.2 z fabrycznym z przebiegiem +- 200tys km)

O takich sprawach trzeba myśleć przy zakupie auta, szczególnie jak kupujesz nowe salonowe. Każda osoba której zależy na dobrej cenie przy odsprzedaży auta, nie kupi rio, jeżeli chce je sprzedać po dwóch, trzech, czy czterech latach użytkowania (oczywiście mówimy o przebiegach max 20tys km rocznie). Po tak krótkim czasie takie auta sprzedaje się tylko zazwyczaj wówczas, gdy pracowały na siebie i robiły rocznie po 100 albo i więcej tysięcy rocznie :) Jeżeli kupowałeś auto z zamiarem szybkiej sprzedaży i auto nie służy Tobie zarobkowo, to popełniłeś błąd ekonomiczny i to duży.
--------------------

Jacob 

Informacje
Wyposażenie:: L, 2016
Silnik:: 1,2 + LPG
Przebieg:: 40000
Kolor:: Wendy Brown
 #68  Wysłany: 2017-02-14, 12:01   

krzybiel napisał/a:
Jacob napisał/a:

O takich sprawach trzeba myśleć przy zakupie auta, szczególnie jak kupujesz nowe salonowe. Każda osoba której zależy na dobrej cenie przy odsprzedaży auta, nie kupi rio, jeżeli chce je sprzedać po dwóch, trzech, czy czterech latach użytkowania (oczywiście mówimy o przebiegach max 20tys km rocznie). Po tak krótkim czasie takie auta sprzedaje się tylko zazwyczaj wówczas, gdy pracowały na siebie i robiły rocznie po 100 albo i więcej tysięcy rocznie :) Jeżeli kupowałeś auto z zamiarem szybkiej sprzedaży i auto nie służy Tobie zarobkowo, to popełniłeś błąd ekonomiczny i to duży.

Kupiłem zarobkowo, jeżdżę 5-6tys miesięcznie, leasing na 3 lata, jak sie skończy to od razu sprzedaje i biorę następne w leasing. Miało być ekonomicznie i jest. Kupujący sie ucieszy, bo bedzie śmieszna cena jak za 3,5 letnie auto serwisowane tylko w ASO w Polsce.
--------------------
Rio z największym przebiegiem w najkrótszym czasie: http://rio3.cba.pl/viewtopic.php?t=1121

Rafael 
RaV

Informacje
Kolor:: Graphite Meralic
Pakiety:: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka:: Beżowo-Czarna
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #69  Wysłany: 2017-02-22, 16:19   

Dzisiaj odwiedziłem serwis ASO w Długołęce k. Wrocławia i na żywo widziałem Rio 4 generacji. Prezentuje się ciekawie, tył podobny do Rio 3, a przód do nowego Ceed'a. W środku auto mnie nie urzekło i całościowo czekam na wersję w sedanie. Myślę, że sedan może trochę zawojować na rynku. Przynajmniej pod względem wyglądu. :D

krzybiel 

Informacje
 #70  Wysłany: 2017-02-22, 16:21   

Rafael napisał/a:
Przynajmniej pod względem wyglądu. :D

Podobno nie będzie sedana.
--------------------

Rafael 
RaV

Informacje
 #71  Wysłany: 2017-02-22, 16:26   

krzybiel napisał/a:
Rafael napisał/a:
Przynajmniej pod względem wyglądu. :D

Podobno nie będzie sedana.

Szkoda, bo mimo iż sedan jest mniej praktyczny od HB, to prezentuje się lepiej wg. mnie. Tym bardziej się cieszę, że mam wersję sedan. Cena Rio 4 również mniej zachęca do zakupu i konkurencyjność na tle innych marek i modeli nieco spada.

krzybiel 

Informacje
 #72  Wysłany: 2017-02-22, 16:29   

Rafael napisał/a:

Szkoda, bo mimo iż sedan jest mniej praktyczny od HB, to prezentuje się lepiej wg. mnie.

Zgadzam się z Tobą w 100%. Ja dzisiaj również dostałem zaproszenie od swojego dealera na jazdę próbną nowym modelem, dostali w kolorze czerwonym. Jak zaliczę jazdę, opiszę wrażenia.
Zapytam też czy faktycznie w europie będzie sprzedawany tylko w wersji hb.
--------------------

Rafael 
RaV

Informacje
 #73  Wysłany: 2017-02-22, 16:37   

Też właśnie widziałem w kolorze czerwonym. Jedyna różnica zewnętrzna od zdjęć w folderach reklamowych to felgi. Egzemplarz w ASO miał 15 lub max 16 calowe alufelgi o innym wzorze. W środku natomiast była pełna opcja, lub średnia z jakimś business line, bo był wielki ekran od nawigacji.

Adrian2007211 

Informacje
Wyposażenie:: Czujnik parkowania,alarm
Silnik:: 1.4 CVVT 109km
Przebieg:: 20500
Kolor:: grafitowy
Pakiety:: Klimatyzacja,
Typ nadwozia: 5d Hatchback
Inne auto / jakie?: Chevrolet aveo, Chevrolet Orlando
 #74  Wysłany: 2017-02-23, 10:16   

Też miałem okazje zobaczyć wczoraj w ASO nową kia rio również kolor czerwony , przyciemniane szyby i nie wiem czy nie full wyposażoną.
Bardzo podoba mi się wnętrze, plastiki również wyglądają dużo lepiej niż w naszych modelach i sprawiają wrażenie ,że nie będzie nic trzeszczało .
Jedyny minus to jak dla mnie zamykanie tylnej klapy bagażnika , u nas otwory sa w bardziej odpowiednim miejscu a w nowej rio po 2 otwory w tapicerce klapy już przez co to jest nie ergonomiczne i zmusza do łapania za lakier żeby zamknąć :P

kubeusz77 

Informacje
Wyposażenie:: M
Silnik:: 1.4
Kolor:: Clear White
 #75  Wysłany: 2017-02-25, 15:27   

Witam
Dzisiaj ja byłem obejrzeć nowe RIO. Boczki drzwi plastikowe tak jak u mnie.Panel w drzwiach kierowcy od szyb,lusterek taki sam jak w mojej. Co do zamykania tylnej klapy nie mam zastrzeżeń
Bagażnik na oko taki sam jak u nas. Fajne są zaczepy z tyłu foteli np.siatki z zakupami.
Ale my mamy o jeden więcej schowek na bocznej ściance bagażnika.\
W środku rzuca się w oczy bardzo duży ekran LCD. I mała-krótka deska rozdzielcza. U nas jest zdecydowanie bardziej masywna. I przez to w "4" kierownica wydaje mi się jakaś taka za duża.
No i przód auta-wypisz wymaluj Hyundai I30.
Szału nie ma d.... nie urywa

Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 
Zasady Postowania Opcje