Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Kia Rio 3
» Kia Rio 3 » Moje Rio 3 » RIO ghosta

RIO ghosta
Autor Wiadomość
 kubeusz77 

Informacje
Wyposażenie:: M
Silnik:: 1.4
Kolor:: Clear White
Typ nadwozia: 5d
 #46  Wysłany: 2016-08-21, 16:34   

Buty pastuje-opony też myje i spryskuje preparatem żeby ładnie wygląły
Spodnie piorę jak są brudne tak samo karoserie.
Ale użytkuje wszystko zgodnie z przeznaczeniem.
Czy konserwujesz jeansy preparatem żeby się nie pobrudziły albo podwijasz nogawki do kolan żeby nogawki się nie poszarpały?
Nie wnoszę nic do dyskusji? Tak masz rację, po prostu wyrażam swoje zdanie.Skoro nie ufacie fabrycznemu zabezpieczeniu to może trzeba było wybrać inną markę

etunerrr 

Informacje
Wyposażenie:: L Business Line
Silnik:: 1,2 DOHC CVVT, 1248 cm3, 84 KM, 121 Nm
Przebieg:: 18220
Kolor:: Biały
 #47  Wysłany: 2016-08-21, 16:52   

Człowieku, każdy robi to na co ma ochotę i tylko to ma na celu mój wpis. Nie konserwujesz bo masz odmienne zdanie- no i szanuje to, ale czy komentuje ??? Przecież każdy robi to co mu w duchu gra, czyż nie tak? Chcesz to biegaj z zamkniętymi oczami jak lubisz, opony pastuj nawet mydełkiem FA, myj zęby węglem czy chodz w spódniczkach :D jak masz ochotę, to realizuj :cool:
Ale co zmieni Twoja uwaga o postawieniu auta na styropianie w garażu ???
Dzięki Twojemu wyniosłemu stwierdzeniu widzę światłość w mroku :devil2:
Uwielbiam jak ktoś ujmuje komuś, żeby udowodnić że jego poglądy są lepsze :arrow: Dziękuję za miłą korespondencję :cool:

kubeusz77 

Informacje
Kolor:: Clear White
 #48  Wysłany: 2016-08-21, 16:57   

Miłego dnia. Dalsza rozmowa nie ma sensu.
Konserwuj czym chcesz. Twoja Kia Twoja piaskownica.
Szkoda że nie potrafisz rzeczowo dyskutować i każdy komentarz odbierasz jako atak na swoje poglądy.
I kto tu nie znosi krytyki? :-)

czerwo 

Informacje
Wyposażenie:: L
Silnik:: 1.2
Przebieg:: 130000
Kolor:: czerwony
 #49  Wysłany: 2016-08-21, 19:51   

kubeusz77 napisał/a:
Auto jest po to żeby jeździło. Może kupcie panowie pokrowce i postawcie Kia na styropianie w garażu to na pewno nie zardzewieje.

Święte słowa :-) Zapomniałeś dopisać, że w ogrzewanym :)
Dlaczego tak pisze? Bo moje RIO jest z 2011 roku i podłoga jest bez rdzy, nie szkoda kasy? Czy planujecie tym autem jeździć 20lat? Wcześniej ktoś gdzieś przywali i tam będzie się pojawiać pierwsza rdza...

ghost2255 
....---....

Informacje
Wyposażenie:: L automat
Kolor:: grafit
Inne auto / jakie?: CC 700
 #50  Wysłany: 2016-08-21, 20:02   

Mam zamiar pojeździć RIO kilka lat. Montując instalację gazową świadomie zrezygnowałem z gwarancji.
Wiedząc, że nie mam gwarancji a KIA nie słynie z dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego mam trwać w ufności w obietnice producenta? A co będzie jak jednak korozja się pojawi? Będę się bujał po blacharzach/lakiernikach? Po co? Zainwestowałem 80zł i ok 3h pracy.
Jak komuś nie zależy albo wierzy w zapewnienia producenta i ma zamiar zawsze robić przeglądy w ASO to jego sprawa. Nie będę tego ganił ani krytykował. Ale oczekiwałbym tego również w stosunku do mnie.
Informację o konserwacji zamieściłem żeby ewentualni zainteresowani mogli dowiedzieć się np. ile kupić puszek preparatu.

Obszycie kierownicy też bez sensu, bo plastikowa tak samo się kręci?

piotr900 

Informacje
Silnik:: 1,4 CVVT
Przebieg:: 15200
Kolor:: brązowy
Typ nadwozia: hatchback
 #51  Wysłany: 2016-08-21, 20:12   

Pewnie że auto jest do jeżdzenia. Ale zabezpieczenie antykorozyjne nakładane przez producenta jest tylko minimalne, tak aby rdza sie nie pojawiła do jakiegoś okresu. Nasze Rio mogą być trochę bardziej narażone na rdze z powodu dalekiej podróży (bynajmniej kiedyś Corolla miała ten problem gdy egzemplarze dla Europy były z Japonii).
Czy płacenie kasy sie opłaca- jak bedziemy jeździć tym samochodem wiecej niż 10 lat, to sie okaże, jeśli mniej to myślę że rdzy sie nie uświadczy ale pewnie znajdą sie egzemplarze na których rdza pojawi sie szybciej niż ktoś mógłby sie spodziewać.

Natomiast wielki szacunek jest dla tych co rozbierają cały samochód aby go zapezbieczyć, wygłuszyć wymienic głośniki i zrobić inne bajery. :))

Rejmi 

Informacje
 #52  Wysłany: 2016-08-21, 21:52   

ghost2255 napisał/a:
Dzisiaj zaaplikowałem 3 puszki TECTYLA ML do profili zamkniętych. Zakonserwowane progi, nadkola, drzwi i klapy oraz wszędzie, gdzie uważałem a stosowne.

nie zrozum mnie zle ale.... ile lat masz zamiar tym samochodem jezdzic... 40? 50?

ghost2255 
....---....

Informacje
 #53   Wysłany: 2016-08-21, 22:37   

Tego nie wiem. Może 2 może 10.
Po prostu dbam o auta
.
Ostatnie sprzedalem po 3 latach używania. Dzieki temu, że było wyjątkowo zadbane to dostałem cenę bardziej niż zadowalającą.
Więc dbanie o auto się po prostu opłaca. Jeżdżę zadbanym samochodem i nie mam problemu z korzystną odsprzedażą.

Mam też cinquecento warte czapkę śliwek, ale również dbam o nie i wymieniam cokolwiek tego wymaga. zainwestowałem w niego więcej, niż jest wart ale mam za to pewne i sprawne auto mimo że ma już 22 lata. Na przegląd jeżdżę bez specjalnych przygotowań i co roku przechodzi bez problemu.

Z natury jestem szczególarzem i tego nie zmienię. Nie każdy musi to pochwalać.

Skoro jednak tak bardzo razi na forum to co robię z autem, to powstrzymam się z opisem dalszych modyfikacji , żeby nie drażnić szanownych kolegów.
Chociaż ja chętnie poczytam o modach innych forumowiczów.

etunerrr 

Informacje
Wyposażenie:: L Business Line
Silnik:: 1,2 DOHC CVVT, 1248 cm3, 84 KM, 121 Nm
Przebieg:: 18220
Kolor:: Biały
 #54   Wysłany: 2016-08-22, 07:28   

Popieram Twoje starania o auto i wiem doskonale o co chodzi w szanowaniu i w miare możliwości pielegnowaniu swoich rzeczy. Robi się to po to, aby czuć zadowolenie. Jeden napastuje opony- dla mnie zbędne, bo są rzeczą eksploatacyjna- to tak jakbym malował drążek kierowniczy, żeby ładnie wyglądał :D a inny doświadczony swoimi lub cudzymi doświadczeniami zrobi konsetwacje. Może faktycznie ktoś chce jeździć Rio 10, 20, 30 a może nawet 40 lat i coś jest w tym złego :!: ??? Szanuje każdego kto robi różne rzeczy, bo doskonali się i przy okazji robi coś na plus dla auta. Tylko po co tylu krytykujacych, czy ktoś nakazuje im czytanie czegoś z czym się nie zgadzają lub ich to nie interesuje ??? Jakie to "Polszkie" :devil:
Dziękuję że Ci którzy robili konserwację opublikowali to, bo mogę wyciągnąć wnioski i bazując na ich doświadczeniach mam już jakąś wiedzę.
Dzielmy się swoją wiedzą i pomagajmy sobie- to chyba był zamysł forum, a nie naigrywanie i bezsensowne komentowanie pracy innych ludzi :lol:

marc88 

Informacje
Wyposażenie:: XL
Silnik:: 1.4 DOHC CVVT 109KM
Przebieg:: 52000
Kolor:: Wendy Brown
Pakiety:: Stylistyczny
Tapicerka:: Brązowa
Typ nadwozia: Hatchback 5d
 #55  Wysłany: 2016-08-22, 16:23   

A może wdzięczni będą Ci, którzy autko odkupią, nawet jeżeli ze względu na "stan idealny" będą musieli trochę więcej dopłacić ...

czerwo 

Informacje
Silnik:: 1.2
Przebieg:: 130000
Kolor:: czerwony
 #56  Wysłany: 2016-08-22, 16:54   

Pytanie podstawowe ile? Auto 5 letnie ile będzie warte? Gdyby to było 20tys to ile ktoś da więcej? 1%? 2%? A jeżeli nie ma problemu z rdzą to standardowa odpowiedź kupującego to ładnie, że zrobione ale ja Panu za to nie oddam kasy...
Prosta sprawa, ktoś Wam zapłaci za kierownice z tempomatem jeżeli wymienialiście? Raczej wątpię, raczej łatwiej będzie auto sprzedać a tu co punkt przetargowy konserwacja nadwozia? Kolejka chętnych z tego powodu ;D Tak samo jak mi nikt nie zapłaci za to, że auto wyciszone.
Żeby nie było ja nikogo nie neguje, że zrobił itd. bo każdy ma swoje auto i robi przy nim co chce (i ja też sobie będę robił co chce :devil2: ), czasem po prostu pytanie czy warto robić coś na zapas skoro nic się nie dzieje i tyle. To tak samo jak wymiana oleju po pierwszy 1000km i docieranie silnika.

Rejmi 

Informacje
 #57  Wysłany: 2016-08-22, 19:55   

ghost2255 napisał/a:
Skoro jednak tak bardzo razi na forum to co robię z autem, to powstrzymam się z opisem dalszych modyfikacji

to nie o to chodzi i szanuje to ze akurat masz takie stanowisko - co wg mnie naklad pracy, czasu itp itd jest przesadny

ok co innego gdy ma sie samochod jakis unikatowy czy tez taki ktory kupilo sie z zamiarem dotrzymania w stanie doskonalym dla wnukow, by byl forma lokaty czy tez wrecz okazem kolekcjonerskim - to owszem ale smiem twierdzic ze to nie bedzie nigdy ani autko poszukiwane jako zabytek ani kultowym tez nie bedzie ;)

a - i tu prosze tez nie zrozum tego zle - patrzac na te zabiegi przypominaja mi sie czasy kiedy faktycznie syrenki trzeba bylo po kupnie rozebrac po to by pozbyc sie rdzy i zakonserwowac wszystko co sie da bo jak nie zrobil ktos takiego zabiegu to za rok mial dziury a nie blache :)

Churek 

Informacje
Silnik:: 1.4, 109KM
Przebieg:: 181850
Kolor:: biały
Pakiety:: STY i ATE
Tapicerka:: czarna
Typ nadwozia: 3D
Inne auto / jakie?: Fiat Panda
 #58  Wysłany: 2016-08-22, 22:05   

czerwo napisał/a:
To tak samo jak wymiana oleju po pierwszy 1000km i docieranie silnika.

O to to :)
--------------------
Pozdrawiam
Churek

ghost2255 
....---....

Informacje
 #59  Wysłany: 2017-06-17, 19:58   

Minął rok od instalacji LPG w aucie.
Przejechane ok 12500km, więc od pewnego czasu juz instalacja sie zwróciła i oszczędzam na paliwie.
Od pierwotnej konfiguracji troche ewoluowała i chyba juz mam ostateczna wersję.

Silnik nie wybuchł ;D , jeździ bez zarzutu, dzięki wariatorowi chyba nawet lepiej na LPG niż na benzynie.

Dzisiaj padł rekord spalania: 7,16 L/100km LPG. Przy silniku 1,4 z automatem uważam, że rewelacja.

Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 
Zasady Postowania Opcje