Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Kia Rio 3
» Kia Rio 3 » Moje Rio 3

Witam z moją białą Kianką
Autor Wiadomość
 Ari93 

Informacje
Wyposażenie:: M
Silnik:: 1.4 DOHC CVVT
Przebieg:: 33000
Kolor:: Clear White
Typ nadwozia: Sedan
 #1  Wysłany: 2017-02-17, 19:29   Witam z moją białą Kianką

Nie widzę sensu zakładania tematu w dziale "Przywitaj się :)" więc zrobię to pokrótce tutaj; Witam wszystkich forumowiczów ;)
Oficjalnie wszedłem w posiadanie tego autka równe dwa tygodnie temu a od dnia wyjazdu z salonu w 2014r okazjonalnie nim jeździłem już szperając tu na forum co nieco ;). Dlaczego piszę dopiero teraz? Liczyłem że będzie wkrótce naprawione a jak się okazało zostały jeszcze ok 3 tygodnie... A co to się stało? W skrócie; sarenka... i to raptem 3 dni wcześniej:
KLIK YouTube
Widać znak A-18b wraz ze znakiem T3 informującego że odcinek z częstymi niebezpieczeństwami na czterech nogach się kończy a kawałek dalej zaczyna się teren zabudowany. Nie ja prowadziłem ;)
Oberwało się drzwiom, nadkolu, zderzakowi i lampie...
Link do dysku Googla z fotkami
Zdjęcie zrobię jak już będzie "zdrowa" bo w tej chwili jest brudna jak smok a niestety drzwi się tak wygięły że w rogu jest nieszczelna i przy cichym słuchania radia po prostu szumi ;) Strach myśleć co by się działo po odwiedzeniu myjki... wolę też szyby nie opuszczać co bywa problematyczne na autostradach ;P
Na przyszłość planuje wymienić przyciski na kierownicy na takie z tempomatem (już są w drodze), nakleić gumowe listwy na drzwi oraz metalowe progi, wymienić oświetlenie wnętrza na ledowe (trzy pary żaróweczek są w drodze, porobię małe testy i oczywiście się nimi podzielę ;) ), wymienić żaróweczki DRL na ledowe, ogarnąć głośniki i wytłumić drzwi oraz bliżej wakacji przyciemnić tylne szyby... też bym coś z nadkolami zrobił, jadąc szybko po drobnym piasku hałasują tak jak by w kabinie ten piasek się o blachę odbijał, jakaś masakra w porównaniu do poprzedniego auta. Powoli do przodu i na razie tyle,
pozdrawiam ;)

tyka47 

Informacje
Wyposażenie:: L Business Line
Silnik:: 1.2 84KM
Przebieg:: 10000
Kolor:: clear white
Typ nadwozia: 5D Hb
Inne auto / jakie?: KIA CEED
 #2  Wysłany: 2017-02-18, 17:16   

Witaj
Przygody niestety czasem się zdarzają, na szczęście szkody da się naprawić - ważne że nikomu nic się nie stało.
Jak porobisz wszystkie modyfikacje o których piszesz i oczywiście po blacharce, to będziesz miał autko bliźniaczo podobne do mojego :D
A może odwrotnie - to moje podobne do Twojego, bo rocznikowo starsza siostra ;)
--------------------
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>
Ostatnio zmieniony przez tyka47 2017-02-19, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  

Ari93 

Informacje
 #3  Wysłany: 2017-02-18, 23:11   

Noo prawie, masz wersję hatchback, czujniki parkowania no i zegary nieco inne ;)
W swoim temacie wspomniałeś coś o ELM327, testowałeś może? Ja parę dni temu pożyczyłem od znajomego, fajna sprawa ale coś temp zewnętrzna nawala i nie do końca wiem jak on liczy to spalanie bo pokazuje nawet 4-5l więcej od tego co widzę na liczniku... Pewnie kwestia ustawień apki Torque w telefonie. :D

tyka47 

Informacje
Wyposażenie:: L Business Line
Silnik:: 1.2 84KM
Przebieg:: 10000
Kolor:: clear white
Typ nadwozia: 5D Hb
Inne auto / jakie?: KIA CEED
 #4  Wysłany: 2017-02-19, 18:40   

Cześć
Przed RIO jeździłem 6 lat CEEDem i tam wiele razy korzystałem z TORQUE oraz z darmowego ScanMaster.
Działało wszystko jak najbardziej prawidłowo, spalanie zbieżne z tym co pokazuje komputer pokładowy.
Jednak ze względu na to że miałem w CEED instalację LPG, zdarzyło się parę razy kasować błędy komputera (bo zapalała się lampka check engine) i raz przy pomocy TORQUE zdiagnozowałem usterkę czujnika położenia wału korbowego - czujnik zakupiłem na korean-parts i wymieniłem w EURO-KAS, przy okazji skorzystałem z akcji serwisowej dla CEEDa.
Zdarzyło mi się też kasować błędy w mercedesie A kolegi ;)
W RIO podłączyłem się tylko raz, w celu sprawdzenia czy będzie wszystko działać jak należy.
Wszystko było Ok, a że okres zimowy nie sprzyja zabawom przy aucie, to na razie nie podszedłem ponownie do zabawy z ELM327.
Stanie się to na pewno w niedługim czasie.
--------------------
Uważajcie na ludzi którzy się nie śmieją - są niebezpieczni :>

Ari93 

Informacje
 #5  Wysłany: 2017-03-16, 13:23   

Witam ponownie, rano odebrałem z powrotem Kiankę, oddana do ASO była w poniedziałek 6 marca. Podczas naprawy udostępniano na stronie stan wraz ze zdjęciami KLIK, szału z jakością fot nie ma ale zawsze jakieś są ;) Wymieniony został zderzak, błotnik, drzwi, nadkole, lampa oraz polakierowano tylne drzwi (ponoć) żeby nie było widać różnicy w odcieniu. Naprawa wykonywana była w HADM Gramatowski Starogard Gdański i znalazłem jak narazie jedną niedoróbkę która strasznie rzuca mi się w oczy ale mam nadzieje że się przyzwyczaję... :P

Poza tym przyciski w kierownicy już są, naklejka "7 lat gwarancji" zerwana, oświetlenie wnętrza i bagażnika ledowe jest, sprężyna otwierająca bagażnik zamontowana ;) Przed chwilą również listonosz nareszcie przywiózł rejestrator Xiaomi zamówiony na Aliexpress także idę montować ;D

Rejmi 

Informacje
Typ nadwozia: 5d
 #6  Wysłany: 2017-03-16, 14:27   

do czego tu się przyzwyczajać?
Jedziesz do poprawki i w ten sposób sprawę się załatwia

ps.
to nie jest niedoróbka - to już partactwo

Rafael 
RaV

Informacje
Wyposażenie:: L
Silnik:: 1.2
Kolor:: Graphite Meralic
Pakiety:: Czujniki parkowania + lakier
Tapicerka:: Beżowo-Czarna
Inne auto / jakie?: Fiat 600
 #7  Wysłany: 2017-03-16, 16:04   

Rejmi napisał/a:
do czego tu się przyzwyczajać?
Jedziesz do poprawki i w ten sposób sprawę się załatwia

ps.
to nie jest niedoróbka - to już partactwo

Zgadzam się w 100%. To było naprawiane w ASO (lub warsztacie zewnętrznym od ASO), a nie u Zenka w stodole mimo iż tak to wygląda (ten plastik i uszczelka). Jak dla mnie płacisz i wymagasz i powinni to poprawić.

Ari93 

Informacje
 #8  Wysłany: 2017-03-16, 18:14   

A co Panowie powiecie jeszcze na to? KLIK
Pierwsze dwie fotki to drzwi od pasażera, te "oryginalne" a dwie pozostałe to kierowcy... różnica wysokości rzuca się bardziej w oczy niż na zdjęciu no i też wyraźnie odstają...

Rafael 
RaV

Informacje
 #9  Wysłany: 2017-03-16, 18:33   

Patrzyłem przed chwilą jak to wygląda w mojej kijance. Również posiadam sedana i u mnie drzwi przednie są max 1-1,5mm wyżej, ale są w prostej linii z tylnymi i nie odstają jak na zdjęciach.

Rejmi 

Informacje
Typ nadwozia: 5d
 #10  Wysłany: 2017-03-16, 19:04   

powiem jeszcze raz - te farfocle pod lakierem - poniżej krytyki a i te drzwi też można dużo lepiej spasować

totalnie do poprawki!

popatrz dokładnie jeszcze i każdy mankament zgłaszaj do poprawy - wzięli za to ciężkie pieniądze i naprawa ma być wykonana na najwyższym poziomie

Ari93 

Informacje
 #11  Wysłany: 2017-03-21, 17:36   

Zeszlifowane i polakierowane zostało jeszcze raz, drzwi również są elegancko spasowane. Zajęło im to 2h. Także już jest ok ;)
Doszły dziś listwy boczne, w instrukcji jest żeby naklejać przy 20C, u mnie było 16C... mam nadzieję że przez to nie odpadną :P Przy okazji różnica w czyszczeniu kolosalna pomiędzy nowym lakierem na drzwiach po stronie kierowcy a starym od pasażera... zajadę jeszcze jutro po pracy na myjkę i wstawię w końcu jakieś fotki całości :-)

Rafael 
RaV

Informacje
 #12  Wysłany: 2017-03-21, 19:44   

Ari93 napisał/a:
rzy okazji różnica w czyszczeniu kolosalna pomiędzy nowym lakierem na drzwiach po stronie kierowcy a starym od pasażera...

Rozumiem, że chodzi o odcień lakieru? Jeśli tak to również zareklamował bym to... Nie powinno się to rzucać tak w oczy przez zrobienie przejścia lub polerki reszty auta...

Ari93 

Informacje
 #13  Wysłany: 2017-03-21, 21:50   

Odcień jest ok, chodziło mi bardziej o dosłowne czyszczenie. Nowy lakier wyczyściłem szybciutko a stary to się musiałem tam trochę naszorować, sam lakier stawiał zdecydowanie większy opór gąbce ;P Zapewne zauważę to również na myjkach, moją stronę pewnie znacznie łatwiej będzie umyć niż od pasażera...

Ari93 

Informacje
 #14  Wysłany: 2017-03-29, 14:05   

Są listwy i letnie koła ;)

Jak już tu piszę, macie jakiś pomysł na tą dziurę w lakierze? wstawiam na dysk żeby nie kombinować już z przycinaniem ani kompresowaniem KLIK ktoś mi też obtarł jakiś czas temu prawe lusterku co trochę na zdjęciu poniżej widać. Na aliexpress widziałem jakieś pisaki do lakieru... może czymś takim tylko machnąć żeby się w oczy nie rzucało?

i myślicie o pomalowaniu zacisków hamulcowych na biało? ;) powinno to fajnie wyglądać w przypadku białego autka

IMG_20170329_130407.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 342,16 KB

Rafael 
RaV

Informacje
 #15  Wysłany: 2017-03-29, 15:16   

Z białymi zaciskami podobnie jak ze srebrnymi, czyli fabrycznymi efektu raczej nie będzie. Jest to kolor zbyt mało rzucający się w oczy. Jakbyś na jaskrawą zieleń, żółć, czerwień pomalował, to mimo brudu i tak by było widać. ;-)

Co do czarnego "kleksa" to lepiej pomalować zaprawką w pędzelku.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Zasady Postowania Opcje